خرابی باطری کارتخوان

امروزه با کم شدن پول نقد و کارتی شدن اکثر خریدها داشتن کارتخوان برای مغازه‌داران، دستفروش‌ها و تمام افرادی که به نوعی با مشتری سروکار دارند به امری حیاتی تبدیل شده است.
شارژ نشدن کارتخوان خرابی باتری دستگاه کارتخوان یکی از عواملی که در شارژ نشدن و خاموشی کارتخوان تاثیرگذار است، خراب شدن باتری دستگاه شناخته می‌شود.
در این صورت انرژی موردنیاز دستگاه برای روشن شدن و کارکردن تامین نمی‌شود.


یک باتری سالم چند ساعت شارژ می‌شود یا چند ساعت شارژ را نگه می‌دارد ؟


بهطور دقیق نمی‌توان گفت که هر باتری چند ساعت نگهداری شارژ دارد؛ چرا که این مسئله به نوع باتری و دستگاه کارتخوان و البته میزان استفاده شما از آن برمی‌گردد و بسته به این موارد زمان‌های متفاوتی دارد.
البته این زمان در صورتی به ۴۸ ساعت در برخی از دستگاه‌ها می‌رسد که در تمام مدت در حالت استندبای قرارداشته باشند.


خرابی سوکت شارژ دستگاه


سوکت شارژ دستگاه پوز کارتخوان‌های دو منظوره‌ای که به صورت سیار و ثابت طراحی می‌شوند به دلیل اینکه کاربرد اصلی‌شان در حالت ثابت و متصل به برق است، مورد آسیب های بسیاری قرار می گیرند.
آسیب در سوکت شارژ دستگاه های پکس اس58، پکس اس90، جی2 و جی3 شایع تر است.اتمام تاریخ انقضا باتری


هر چیزی تاریخ انقضا دارد، حتی کارتخوان دوست عزیز!
زمانی که مشکلاتی مانند شارژ نشدن کارتخوان و یا خاموش شدن پی در پی آن سبب به وجود آمدن اختلال در کسب‌وکار ما می‌شود، باید بدانیم که هر چیزی علتی دارد.
باتری کارتخوان هم مانند هر ابزار دیگری تاریخ انقضا دارد اما با نگهداری درست و رعایت برخی نکات می‌توان عمر آن را طولانی‌تر کرد و مدت بیشتری را از آن استفاده نمود.

بادکردن باتری دستگاه، ترک خوردن کاور باتری، سولفاته و خرابی سوکت و پایه اتصال به دستگاه کارتخوان نشانه های خرابی باتری است.

در این مقاله در رابطه با انواع علت‌هایی که سبب خاموشی یاعدم شارژ شدن دستگاه‌های کارتخوان می‌شوند و راه حل آن‌ها صحبت کردیم.
در صورتی که گمان میدارید دستگاه شما نیاز به باتری دارد، با شماره تماس 09190109884 (پشتیبان آریاپرداز) تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید